agroma
       
       
   

AGROMA

Gıda Tarım Hayvancılık San. Tic Ltd. Şti

 

       AGROMA işletmesi 1986 yılından itibaren Denizli'de faaliyet gösteren bir kuruluştur. Mantar üretimi konusunda bölgesinde lider bir işletmedir. Bu İşletme bilgiyi ve deneğimi paylaşan, araştıran ve yayan bir işletmedir. Modern laboratuar ve üretim tesislerinde yemeklik, tıbbi, ve egzotik mantarlar ve mantar miseli(tohumu) üretimi ile birlikte düzenli AR-GE çalışması yapmaktadır. Bu çalışmalarla tüketicilere sağlıklı ürünler sunmayı amaçlamaktadır.

       AGROMA işletmesi çeşitli mantar türlerinin Türkiye'de ilk defa üretimini başarmıştır. Yemeklik sağlıklı mantar üreticiliğin artması için daha önceki yıllarda üniversite ve araştırma enstitüleriyle işbirliği içinde seminer ve kurslar vermiştir. Ek’te kamuya açık mantar yetiştiriciliğindeki önemli notlarını www.agromantar.com  adresinde elektronik ortamda sunmaktadır. Bunun yanında, başta Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi olmak üzere,  Muğla Üniversitesi, Ege  Üniversitesi, Pamukkale  Üniversitesi, Ondokuz mayıs Üniversitesi ile ortak çalışmalar yapmış ve halen yapılmakta olan çalışmaları desteklemektedir.

       Şirket sahibi A. Mehmet Atmaca yılında Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bölümünden mezun olduktan sonra Köy Hizmetleri Araştırma Enstitüsünde  Çalışmıştır. Enstitüdeki görevinden ayrıldıktan sonra Denizli'de DENMA ismi ile beyaz şapkalı mantar üretimi yapılan bugünkü tesisi kurmuştur daha sonra tıbbi ve egzotik mantar üretimi yapan   AGROMA  Gıda Tarım Hayvancılık  San. Ve Tic. Ltd. Şti. yi kurarak çeşitli mantarların yetiştirilmesi ve pazarlaması konusunda çalışmaya başlamış  ve bu konuda çeşitli araştırmalar yapmış ve birçok üniversite tarafından hazırlanan projelere katılmış veya destek vermiştir. Günümüzde de birçok projeyi desteklemektedir.

       A.Mehmet Atmaca  bu çalışmalarından dolayı 2005 yılında TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası tarafından Üstün Hizmet plaketi ile ödüllendirilmiştir.

 

 

 

 

 

 
   
   
Site içerisinde yer alan her türlü yazı,resim ve tarifin yayın hakkı site sahibine aittir. İzinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz ve dağıtılamaz.