ÜRETİM KİTLERİ

       Çeşitlerimiz ve fiyatları  

         Mantar üretim kitlerimiz sizin kolay bir şekilde evinizde veya bahçenizde üretim yapabileceğiniz şekilde tasarlanmıştır. Ürünlerimiz üreteceğiniz mantarın türüne göre hazırlanmış yetiştirme ortamı(kompost) üzerine aşılanmış (Tohumlanmış) mantar türüne göre 3-5 hafta sonra mantar ürünü verebilecek şekilde hazırlanmış olup sizin için sadece hasat ve basit bakım işleri kalmaktadır.

         Aşağıda yetiştireceğiniz mantar çeşitlerinin yetiştirilme şartları ve resimleri verilmektedir. şartlarınıza göre inceleyip seçebilirsiniz.

 
   
  • Şapkalı Kültür Mantarları
  • Kayın-İstiridye-Yaprak Mantarı
  • Tıbbi Mantarlar

Agaricus Türleri

    Bu mantar türleri beyaz, kahverengi veya krem renkli olabilirler. Hazır besinden faydalanan saprofit mantarlar oldukları için hazır ortamlar üzerine aşılanıp (Misel karıştırılarak), 23-25 Co 12-15 gün kuluçka dönemini tamamladıktan sonra örtü toprağı ilave edilerek ortam sıcaklığı türlere göre 14 -25 Co 'de yetiştirme yapılır. En fazla ticari üretimi yapılan bu mantarın üretimi basit ve yaygındır.

 

Beyaz Şapkalı Mantar (Agaricus Bisporus) Kit

  

En fazla ticari üretimi yapılan bu mantarın üretimi yaygındır. sizin için hazırlanmış olan kit kuluçka dönemini tamamlamış üzerine örtü toprağı serilmiş durumda  olup,  uygun yetiştirme ortamında 15-20 gün içerisinde ilk mantar görülmeye başlar  ve birkaç gün içerisinde hasat olgunluğuna erişir.

 

Ortam sıcaklığı  : 16-18 Co

Ortam nemi       : % 80-90

Ağırlık               : 6 Kg

Kit Fiyatları:

Hobi üretim kiti:   

 

Kahverengi Şapkalı Mantar (Agaricus Bisporus) Kit

Ticari üretimi de yapılan bu mantar hafif kahverengi oluşu nedeniyle hoş görünüşlü bir mantarıdır. Çabuk ürer ve fazla miktarda ürün verir. Kit kuluçka dönemini tamamlamış üzerine örtü toprağı serilmiş durumda olup, uygun yetiştirme ortamında 15-20 gün içerisinde ilk mantar görülmeye başlar ve birkaç gün içerisinde hasat olgunluğuna erişir.

Ortam sıcaklığı  : 16-18 Co

Ortam nemi       : % 80-90

Ağırlık               : 6 Kg

Kit Fiyatları:

Hobi üretim kiti:  

 

Beyaz Şapkalı Mantar (Agaricus Bitorquis) Kit

Yazlık mantar olarak da bilinen bu tür sıcağa ve hastalıklara karşı dirençli olması nedeniyle yaz aylarında üretimi yapılmaktadır.

Ortam sıcaklığı  : 20-25 Co

Ortam nemi       : %80-90

Ağırlık               : 6 Kg

Kit Fiyatları:

Hobi üretim kiti:   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
   

 

NASIL ÜRETEBİLİRSİNİZ:

Eğer ticari amaçla üretmek için  hazırlamış olduğumuz mantar üretim kitlerimizden almayı düşünüyorsanız üretim kapasitenize   ve üreteceğiniz mantar çeşidine göre hazırlayacağınız özel üretim odalarına ihtiyaç vardır bizi arayarak konuda daha geniş bilgi alabilirsiniz.

Hobi amaçlı üretimler için yetiştireceğiniz mantar türüne göre hazırlanmış basit yetiştirme yöntemleri  mantar türlerine göre kitle beraber gönderilecektir.

1- kit kargo kutusundan çıkarılıp 2-3 gün oda sıcaklığında bekletilir

2- kitin içerisinde bulunduğu naylon torba kit parçalanmayacak şekilde dikkatlice açılır(shiitake kiti için)

3- Açılan kit tepsi içerisine yerleştirilir temiz çubuklar kite batırılır ve üzerine naylon geçirilerek hobi üretim için hazırlık yapılır (shiitake kiti için).

4- Zaman zaman  örtü kaldırılarak sisleme şeklinde sulama yapılır

-üretim kiti-         

 

   

Not:  Mantar kitlerimiz içerisinde üç gün içerisinde elinize geçecek şekilde kargo ile gönderilecektir. Kargodan alındıktan sonra hemen yetiştirme ortamına konulmayacaksa 2-6 Co 'de 2 hafta boyunca saklayabilirsiniz.

Fiyatlara KDV dahildir

Kargo ücreti alıcıya aittir

 

 
   
   
Site içerisinde yer alan her türlü yazı,resim ve tarifin yayın hakkı site sahibine aittir. İzinsiz yayınlanamaz, kopyalanamaz ve dağıtılamaz.